Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kde, kdy a jak jsme hasili

2. 12. 2008

2006

1. požár ve vile Zelenka

V neděli 22.10.2006 v 18.29 hodin volá o pomoc spolumajitelka vily Zelenka, že v objektu hoří a žádá zavolat hasiče. Následně v 18.30 hodin je potvrzena zpráva o hlášeném požáru i z centrální požární stanice HZS Libereckého kraje a současně vyhlášen poplach výjezdové jednotce Obce Radimovice.

V 18.35 hodin je jednotka připravena k výjezdu. Na místo požáru dorazila v 18.38 hodin. Místo požáru bylo ve 2. nadzemním podlaží, vbývalém bytě Koťátkových. Velmi silný dým znemožnil místní jednotce bez použití dýchací techniky dále pokračovat v zásahu. Během 10 minut se na místo požáru dostavily jednotky HSZ Libereckého kraje. S použitím dýchací techniky a s nasazením 2 proudů C byl požár velmi rychle lokalizován.

Ve skutečnosti se nejednalo o klasický požár, ale "pouze" o doutnající staré papíry, textilie apod.

Díky včasnému zpozorování místa požáru a následnému přivolání pomoci nedošlo k výraznějším materiálním škodám.

Požár rodinného domu č.p. 8

V pondělí 30.10.2006 krátce po jedné hodině ranní byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje nahlášen požár rodinného domu č.p.8.

V 1.11 hodin se v obci rozhoukala siréna, která pro výjezdovou jednotku obce znamenala, že zbytek noci stráví doplňováním cisteren, které zajišťovaly kyvadlovou dopravu na požářiště. Oheň zasáhl celou střechu a půdní prostor. Požár hasiči dostali pod kontrolu ve 3.35 hodin, zcela byl uhašen ve 4.20 hodin. a tak se mohli členové výjezdové jednotky rozejít rovnou do svých zaměstnání.

Celkem bylo nasazeno 5 cisternových vozů, 1 automobilový žebřík a jeden dopravní automobil Avia.

Naštěstí při požáru nedošlo k obětem na životeh, ale předběžná škoda dle vyšetřovatele, byla odhadnuta na 100 000,- Kč.

Obrazek

Obrazek